María Eugenia a Gabriel měli hodně nešťastný příběh. Jejich láska vzplála velmi rychle, přišli zásnuby a plány na společný život. Jak už to tak ale bývá, velmi rychle se vše začalo komplikovat a dvojice byla brzy okolnostmi rozdělena. Gabriel musel své zasnoubení s Maríou Eugenií zrušit ve chvíli, kdy mu bývalá přítelkyně Rita oznámila, že čeká jeho dítě. Gabriel chtěl zůstat s Maríou Eugenií a Ritě slíbil, že se o své dítě postará, ale Rita mu vyhrožovala tím, že půjde na potrat, pokud si ji nevezme a to Gabriel, který vyrůstal bez rodičů, nemohl připustit. Ritu si vzal, ale na Maríu Eugenii nemohl přestat myslet.

María Eugenia sice krátce po rozchodu trpěla, ale nakonec si řekla, že život jde dál, a tak ho začala znovu žít. Po jisté době se zasnoubila s Césarem a i přes Gabrielovo neustále přemlouvání, aby si ho nebrala, si ho vzala. Po civilním sňatku ale María Eugenia poznala, dosud neviděnou, Césarovu zlou tvář a vyděsila se, že by s takovým člověkem měla strávit zbytek života. Proto poté opět vběhla do náruče Gabrielovi a ten jí navrhnul, aby spolu utekli. María Eugenia souhlasila a domluvili se, že spolu utečou v den její církevní svatby. O jejich plánu se ale postupně dozvídalo více a více lidí a jejich šance na útěk se zmenšovala. Nakonec se jejich plán zřítil jako domeček z karet ve chvíli, kdy Eugenia, babička Maríi Eugenii, Gabrielovi řekla, že je María Eugenia jeho nevlastní sestra. Gabrielovi se zhroutil svět a na domluvenou schůzku nepřišel. María Eugenia, aniž by znala pravý důvod, začala Gabriela nenávidět. Vzala si Césara a i přes chvíle, kdy ji César svým chováním děsil, se do něj zamilovala, porodila mu dceru a zůstala s ním až do dne jeho smrti. A ani to, že Césara nachytala při nevěře s manželkou jejího strýce, že jí neřekl, že už byl jednou ženatý a že se k ní choval čím dál hůře, jí nepřesvědčilo, aby ho opustila.

Gabrielovi, který dlouho dobu trpěl při představě, že miluje svou nevlastní sestru, dával sílu pouze jeho syn. Nakonec se Gabriel dozvěděl, že s Maríou Eugenií nejsou sourozenci, a doslova na kolenou ji prosil, aby mu dala naději, že někdy budou zase spolu, ale ona mu ji nedala. Gabriel odcestoval a po dobu čtyř let si s Maríou Eugenií pouze dopisoval. A jestli se někdy znovu setkali, jestli se někdy dali znovu dohromady, na to si každý musí odpovědět sám.

Autor: Pandorita

[Zpět]